Po co facetom sutki? – M. Leyner i B. Goldberg

Po co facetom sutki? Z pewnością ten odwieczny dylemat towarzyszył niejednemu panu w jego egzystencjalnych dumaniach. Cel ich bytnośći spędzał sen z powiek filozofom, wielkim myślicielom, ludziom nauki, ale również zwykłym „szaraczkom”. Tak wyglądała sytuacja aż do dzisiaj. Wszystko zmieniło się po przeczytaniu „Po co facetom sutki?” i teraz już wiem, dlaczego je mamy (my mężczyźni). Oczekujecie odpowiedzi? Nic z tego! Jeżeli chcecie ją poznać, zabierzcie się za czytanie.

Książka autorstwa Billy’ego Goldberga, lekarza pogotowia, oraz Marka Leynera, pisarza i satyryka, jest zbiorem odpowiedzi na najbardziej trapiące nas pytania. Oczywiście nie odpowiada na nie wszystkie, chociażby z racji tego, że ile osób, tyle pewnie różnych pytań. Gdyby próbowali, pewnie nie skończyli by do dzisiaj. A jednak skończyli i chyba całkiem nieźle im to wyszło. Książkę czyta się dosyć przyjemnie, a przy okazji nie jest ona ogromna gabarytowo (jedynie 160str.). Jest to próba wytłumaczenia czasami skomplikowanych, a czasami błahych i powszechnie spotykanych problemów w sposób przystępny dla każdego. Oczywiście wszystko stara się być ujęte w formę z odpowiednią dozą humoru. Pomiędzy odpowiedziami na pytania, mamy możliwość odczytania fragmentów z rozmów przez czata obu panów, co jest na pewno miłym urozmaiceniem, a czasami powoduje uśmiech na twarzy.

Książka pomimo swego swoistego humoru, raczej nie wywoła salw spontanicznego śmiechu (kieruję się tu własną osobą), więc jeżeli ktoś szuka kabaretu, może się lekko zawieść. Ja za to znalazłem odpowiedzi na pytania-legendy, które nadal funkcjonują i nie mają zamiaru zniknąć raz na zawsze. Stwierdzenia powtarzane bez zastanowienia przez kolejne osoby, które nie weryfikują ich prawdziwości, sprawia, że pożyją jeszcze długo. Jest jednak szansa, że osoby, które przeczytają tę książkę, wyniosą coś cennego z jej lektury i przyczynią się do unicestwienia chociaż części z tych bzdur. Ja już czuję się wzbogacony o kilka przydatnych informacji.

Dla rozbudzenia w was ciekawości, podam kilka problemów, na które autorzy znajdują odpowiedzi:

 • Czy jedzenie czekolady powoduje trądzik?
 • Dlaczego płaczemy przy krojeniu cebuli?
 • Dlaczego jesteśmy głodni już godzinę po zjedzeniu chińszczyzny?
 • Czy od zjedzenia marchewki poprawia się wzrok?
 • Czy wyłamywanie (sobie) palców jest szkodliwe?
 • Co powoduje poranny nieświeży oddech?
 • Czy nasienie jest pożywne? A tuczące?
 • Duże dłonie, duży…..?
 • Dlaczego mężczyźni budzą się z poranna erekcją?
 • Czy można pęknąć z przejedzenia?

i tych problemów jest jeszcze bardzo wiele. Szkoda czasu i miejsca na ich tutaj wypisywanie, więc wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury.

Reklamy

,

 1. Dodaj komentarz

Napisz co o tym myślisz!!!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: