Chrzest

Film, który miałem okazję obejrzeć w domowym zaciszu to film, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem, a który ogromnie mną wstrząsnął i który zapadnie w moją pamięć na bardzo długo.  Nie mogę wyjść z podziwu, że powstał on w Polsce, w kraju, w którym furorę robią gnioty pokroju „Pokaż kotku co masz w środku”.

Jest to historia dwóch kolegów, przyjaciół: Michała i Janka, którego ten pierwszy zaprasza na chrzest swojego syna i jednocześnie prosi o pozostanie chrzestnym małego.

Michał znalazł swoje szczęście: ma kochającą żonę i nowonarodzonego syna, luksusowe mieszkanie i własny biznes, ale ciągle próbuje uciec od przestępczego świata i chronić swoją rodzinę, ponieważ ciąży na nim wyrok mafii za „sprzedanie” swoich dawnych towarzyszy. By przeżyć musi płacić im 10 tys. zł. za każdy dzień, ale pieniądze się kończą i dzień chrztu syna staje się dniem wyrównania porachunków.

Jest to świetne kino, głębokie, poruszające i trzymające w napięciu. Zakończenie filmu sprawia, że napisy końcowe zbiegają się z długim milczeniem.

Osobiście uważam ten film za pokaz światowej kinematografii. POLECAM!!!

Reklamy

, ,

  1. Dodaj komentarz

Napisz co o tym myślisz!!!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: