Luther

Kwestia bezdyskusyjna – Brytyjczycy potrafią robić seriale. Pewnie zdarzają im się jakieś „klapy”, ale i te „klapy” są czasami dużo lepsze niż nasze rodzime produkcyjne hity. Dziś zaprezentuję Wam serial „Luther”. Dowiedziałem się o nim od chłopaków Lekko Stronniczych, których czasami oglądam i dziś muszę im podziękować za kilka godzin całkiem niezłej rozrywki.

John Luther to detektyw policji, niezwykle inteligentny, które rozwiązuje trudne londyńskie sprawy, a przy okazji sam miesza się w niezłe bagno. Muszę przyznać, że serial jest czasami naciągany. Nie wiadomo skąd i jak, ale w pewnym momencie Luther wpada na rozwiązanie zagadki. Trafne, jak się później okazuje, tezy wyciąga jak asy z rękawa. Trochę to dziwne dla laika, ale może z taką właśnie skutecznością pracują brytyjscy policjanci?

Co mi się podoba?

Po pierwsze: piosenka rozpoczynająca. Jest to utwór do którego mam swoisty sentyment, więc od razu serial zapunktował. Do posłuchania niżej.

Po drugie: pierwsze cztery odcinki nie zwalają z krzesła. Mało jest między nimi powiązań, ale jak już ktoś przetrwa tę zaporę, to nie będzie zawiedziony.  Akcja odcinka urywa się, pozostawiając widza w niepewności. Dostajemy kilka scen z następnego odcinka i pozostaje nam tylko zagryzać paznokcie i czekać na kolejny seans.

Po trzecie: serial nie należy do tasiemców pokroju Mody na Sukces lub Klanu. To mi się bardzo osobiście bardzo podoba. Kilka odcinków, ale porządnych, w sezonie w zupełności wystarczy. Sezon pierwszy składa się z 6 odc. Myślę, że 10 to taka dobra liczba, ale 6 w tym przypadku też się sprawdza. Natomiast drugi sezon to małe przegięcie. Marne 4 odc., ale za to cały sezon to jedna wielka historia.

Dla wszystkich chcących podszlifować język i ceniących sobie dobrą rozrywkę – POLECAM!

Piosenka…

… a poniżej dwa trailery.

Reklamy

,

  1. #1 by Admin on 12/05/2013 - 10:56 am

    Hi! Don’t worry, I’m glad you asked. If you use such platform as wordpress or similar, it will not require much work. It obviously depends on what you want to achieve, but if it is only regular writing and sharing it with friends, it doesn’t need a lot of concern. Just choose a layout and enjoy writing!

Napisz co o tym myślisz!!!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: