Niezwykłe historie zwykłych rzeczy 2

Z racji tego, że wszedłem w posiadanie dwóch ciekawych książek patrzących na historię z pozycji optymisty i pesymisty, wpadłem na pomysł, żeby przedstawić kilka faktów na moim blogu. Notatki tu zamieszczone są formą skróconą pełnych tekstów, można rzec, że są to wiadomości w pigułce. Uważam je za ciekawe i mam nadzieję, że Wam, drogim Czytelnikom, również się spodobają. 

Gra w klasy

Któż z nas nie grał w tę grę w dzieciństwie? Być może dzisiejsza młodzież nie koniecznie ją zna, ale dopóki dziadkowie będą jej uczyć swoje wnuki, jest szansa, że nie zostanie zapomniana. I całkiem prawdopodobne, że tak się nie stanie, bo gra w klasy jest jedną z najstarszych znanych nam gier. Możliwe, że przeżyje ona jeszcze nie jedno pokolenie.

Na szkic tej gry natrafiono na rzymskim Forum, a wraz z rozszerzaniem się cesarstwa, żołnierze uczyli tej gry dzieci z Francji, Niemiec czy Brytanii. Całkiem możliwe, że nazywała się ona inaczej, ale zasady były z pewnością bardzo podobne.

Reklamy

,

  1. #1 by Admin on 20/01/2013 - 11:06 pm

    Nie szkodzi, że nie na temat:) Cieszę się, że zajrzałaś i że Ci się spodobało:) A komentarz na pewno wzbogacił wpis.

  2. #2 by Just on 19/01/2013 - 9:29 pm

    to gra w ktora gralam rysujac klasy na piaskowej drodze przed domem. nikomu nie przeszkadzalo, ze sobie skacze po drodze. nawet w godzinach szczytu przejezdzaly najwyzej dwa samochody. (to nie jest komentarz do konca na temat, ale lekko zainspirowana refleksja:)

Napisz co o tym myślisz!!!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: